Dzień Rodziny

 

1 czerwca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Ludwika Gietyngiera w Łagiewnikach odbył się Dzień Rodziny. Na uroczystość został zaproszony Wójt Gminy Czarnożyły pan Andrzej Modrzejewski oraz rodzice uczniów. Spotkanie to miało na celu podkreślić wartość rodziny. Dyrektor szkoły pani Sylwia Marciniak powitała serdecznie licznie przybyłych gości  i  podsumowała mijający rok szkolny wymieniając podejmowane działania. Uczniowie klas I-VI wystąpili w montażu słowno – muzycznym dedykowanym rodzicom po czym wręczyli im upominki. Po części artystycznej zabrał głos Pan Wójt Andrzej Modrzejewski, który podziękował dzieciom za piękny występ. Rodzice obdarowali swoje pociechy słodyczami. Dzień był pełen wrażeń, każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami bawili się wspaniale: obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy , uczestniczyli w aerobicu, zawodach sportowych, rozegrali mecz piłki nożnej. Dzień Rodziny zakończył się wspólnym grillowaniem. Mamy nadzieję, że ta uroczystość wejdzie na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

Powitanie wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Nic więc dziwnego, że wszyscy czekają na nią z niecierpliwością. W tym roku szkolnym Powitanie Dnia Wiosny przygotowała klasa III. Po apelu przygotowanym pod czujnym okiem p. Zofii Chalusiak, wszyscy udaliśmy się na tradycyjne palenie Marzanny. W szkole i dookoła niej od razu zrobiło się kolorowo i bardzo radośnie.

Wiosno, zostań z nami jak najdłużej!

Apel "Bezpieczne ferie"

Apel – „Bezpieczne ferie 2016”

Dnia 12 lutego 2016 r. klasa II pod kierunkiem p. Hanny Nowak przedstawiła apel pt. “Bezpieczne ferie zimowe”.  Uczniowie w towarzystwie Pani Zimy przypomnieli, w jaki sposób należy zachowywać się podczas zimowych zabaw na śniegu tak, aby po skończonych feriach cało i bezpiecznie powrócić do szkoły. Pani Hanna przygotowała również gazetkę dla całej społeczności uczniowskiej na temat „ Bezpieczne zabawy, kodeks zachowania”.  Uczniowie zaprezentowali przestrogi przed różnymi niebezpieczeństwami jakie mogą napotkać na co dzień w okresie zimowym, takie jak: kontakt z nieznajomym, przechodzenie przez jezdnię, wchodzenie na zamarznięte stawy itp. Wszyscy uczniowie mogli więc powtórzyć i utrwalić zasady bezpieczeństwa. W trakcie apelu uczniowie zachęcali również do opieki nad zwierzętami . Na koniec głos zabrała pani dyrektor Sylwia Marciniak, apelując o rozsądek i ostrożność, a także życząc wszystkim dzieciom i nauczycielom śnieżnych i radosnych ferii oraz powrotu do szkoły w dobrych humorach i w pełni sił.

 

 

Gminny Konkurs Recytatorski

10 lutego br. w GOK-u w Czarnożyłach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Recytujemy poetów polskich” . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas I-VI. Niezmiernie miło Nam było, iż starania naszych wierszokletów zostały docenione przez Jury. Wszystkim, którzy zostali nagrodzeni GRATULUJEMY!

 Szczegółowa relacja znajduje się TUTAJ

Dzień Babci i Dziadka

       Dzień Babci i Dziadka

            Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się ciepło na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W dniu 22 stycznia 2016 roku w Sali OSP w Łagiewnikach odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Na  wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej Sali uczniowie wraz z wychowawczyniami zaprezentowali piękny program artystyczny. Program obejmował wzruszające wiersze, piosenki oraz specjalne wydanie familiady. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta w różnych formach artystycznych. Artyści z przejęciem odgrywali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Na zakończenie przedstawienia wnuczęta wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty swoim babciom i dziadkom. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie  w pamięci  babć i dziadków.

 

Andrzejkowa zabawa i wróżby do spełnienia…

Andrzejki to wieczór wróżb, które odbywają się w przeddzień imienin św. Andrzeja - stąd też pochodzi nazwa tego obyczaju. Jest to tradycyjnie, specjalna okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw zanim nadejdzie adwent. Jak co roku „Andrzejek” nie mogło zabraknąć i w naszej szkole, uczniowie świętowali je 23 listopada.

Oj działo się w szkole, działo! Uczniowie mieli okazję nie tylko potańczyć i poskakać.W wyjątkowy nastrój wprowadzili wszystkich uczestników uczniowie klasy VI wraz z opiekunem Samorządu Szkolnego p. Anną Pichlak. Wcielili się w rolę wróżbitów przepowiadając biorącym udział w zabawie, czasami bardzo nieoczekiwaną i zaskakującą przyszłość. Wśród andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć wróżenia z butów. Wszyscy chętni ustawiali buty, świetnie się przy tym bawiąc. Podczas zabawy „z serduszkiem” można było dowiedzieć się, jak będzie miała na imię przyszła żona lub mąż - nie wszyscy byli zachwyceni wynikiem ...           

 

 To była doskonała zabawa. Andrzejkowe wróżby zachowały swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się przepowiednie....

Wszyscy uczniowie skończyli dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju. Teraz czekają na następną za rok!

 

Podkategorie