wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Listopad to miesiąc, w którym obchodzone jest jedno z najważniejszych świąt państwowych – Narodowe Święto Niepodległości. Tradycyjnie 9 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Łagiewnikach odbyła się uroczysta, patriotyczna wieczornica. "Biały Orle szybuj wysoko po polskim, wolnym niebie" pod takim hasłem uczniowie klas IV – VI przypomnieli wydarzenia, które miały miejsce przed 98 laty oraz oddali hołd  ludziom, którzy walczyli za naszą Ojczyznę. To dzięki nim po 123 latach niewoli żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.  Montaż słowno-muzyczny, który przedstawiał chronologiczne wydarzenia i zrywy patriotyczne Polaków w dążeniu do odzyskania niepodległości uczniowie przygotowali pod kierownictwem nauczycielek Doroty Zakręta i Ireny Siorek, za oprawę plastyczną odpowiedzialna była pani Sylwia Kotowska. Wieczornicę uświetnił Aleksander Kubiak z klasy III, zagrał na keyboardzie utwór „Wojenko, wojenko”.

Na uroczystość przybyli wójt gminy Czarnożyły Andrzej Modrzejewski, sekretarz gminy Piotr Kędzia, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Łabęcki oraz radni i sołtysi z obwodu szkoły. W wieczornicy wzięli udział także dyrektor szkoły Sylwia Marciniak, nauczyciele i rodzice uczniów.
 
 Wójt Gminy Czarnożyły – Andrzej Modrzejewski, nie kryjąc wzruszenia kierował słowa podziękowania dla dzieci, które pod przewodnictwem grona pedagogicznego podtrzymują pamięć o bohaterach zrywów powstańczych.