projekt ekologiczny

 

Dnia 12 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie programu edukacji ekologicznej pt. „Zdrowo jem- mam energię na cały dzień” realizowanego przez  szkołę  od marca do końca maja 2017r. Program był współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi .

Celem programu była przede wszystkim obszerna i kompleksowa edukacja dotycząca zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania  i aktywności fizycznej. Zamierzenia programu zostały osiągnięte poprzez edukację uczniów, a pośrednio także innych grup społecznych, jak np. rodziców, dziadków. Wykształcono praktyczne umiejętności dotyczące zdrowego odżywiania, wykorzystania na co dzień owoców i warzyw w potrawach. W ramach realizacji projektu zostały zorganizowane wycieczki, których celem było m.in. poznanie gospodarstw agroturystycznych, sposobów tradycyjnego wypieku chleba, robienia sera i masła metodą naszych babć, poznanie zasad działania przetwórni owoców i warzyw, piekarni, uczestniczenie w ciekawych warsztatach prowadzonych przez specjalistów. Odbyło się osiem konkursów, wiele akcji, zajęć edukacyjnych, prelekcji, happening, w których  uczestnictwo sprawiło uczniom wiele radości i dało wymierny efekt w postaci wzrostu wiedzy na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Dla szkoły zakupiono wiele ciekawych pomocy dydaktycznych. Realizacja tego projektu,  to promowanie szkoły jako placówki promującej zdrowie. 

W podsumowaniu projektu udział wzięli nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni  goście:  wójt Gminy Czarnożyły Andrzej Modrzejewski, Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Łabęcki, skarbnik Barbara Cieślak, radni i sołtysi z obwodu szkoły.

Projekt edukacji ekologicznej „Zdrowo jem – mam energię na cały dzień” zrealizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Łagiewnikach dla uczniów z Gminy Czarnożyły dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

www.zainwestujwekologie.pl