Strona Domowa

Ślubowanie klasy I

 

ŚLUBOWANIE  I  PASOWANIE  NA  UCZNIA.

26 października 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie          w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: pani dyrektor Sylwia Marciniak, nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów oraz społeczność szkolna. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się krótkim wystąpieniem wychowawczyni pani Hanny Nowak, która powitała wszystkich zebranych                     i zaprosiła do wspólnego przeżywania ceremonii.  Podczas uroczystości najmłodsi pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektor szkoły Panią Sylwię Marciniak. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki,
o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i legitymacje szkolne. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Aby to udokumentować, każdy pierwszaczek zostawił odcisk palca obok swojego zdjęcia umieszczonego na tablo.  Były od wszystkich podziękowania, życzenia oraz piękne upominki. Dodatkową atrakcją był wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów i radości
 ze zdobywanej wiedzy.