Strona Domowa

Narodowe Świeto Niepodległości 2023

 

Apel i wieczornica  z okazji Święta Niepodległości

Corocznie 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku przypadała 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole 9 listopada odbył się uroczysty apel z udziałem dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Ciekawa lekcja historii rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania Hymnu Polski. Uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem pani Doroty Zakręta    i pani Anny Pichlak  zaprezentowali piękny montaż słowno – muzyczny. Utwory poetyckie i pieśni   o charakterze patriotycznym przypominały    o trudach walki i ofiarach poniesionych przez polskich żołnierzy walczących o niepodległość. Uczniowie podkreślali, jak ważną rzeczą dla każdego Polaka jest wolna Ojczyzna, honor i sprawiedliwość. Na szczególną uwagę zasługuje wspaniały występ uczniów podczas wieczornicy, na którą przybyli zaproszeni goście: sekretarz Gminy Czarnożyły pan Piotr Kędzia, przewodniczący Rady Gminy pan Jerzy Łabędzki, w-ce przewodniczący Rady Gminy pan Józef Zawada, sołtys naszej miejscowości pani Anna Kuźnik oraz rodzice uczniów.

Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.  Po zakończeniu uroczystości głos zabrał sekretarz gminy, który pogratulował młodym artystom wspaniałego występu, podkreślił jak ważną sprawą jest żyć w wolnym , niepodległym kraju. Pan sekretarz zachęcił również do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w naszej gminie    w dniu 11 listopada 2023 r.  Dyrektor szkoły  Pani S. Marciniak podziękowała wszystkim gościom za przybycie, a uczniom za wspaniały występ        i zaprosiła na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice uczniów. Ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci.