Strona Domowa

Dzień wiosny 2024

 

                       

                                               „Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.

                                                    A do życia powolutku budzi się przyroda cała” .                                                                                                                                                 Tadeusz Boy-Żeleński

 

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny Powitanie wiosny odbyło się  już  21 marca 2024 r.  Uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na kolorowo. Dominowały barwy wiosenne: żółty i zielony.  W tym roku apel  z okazji Dnia Wiosny przygotowali uczniowie klasy III pod kierunkiem pani Jolanty Szynki. Uczniowie klasy III ubrani w różnobarwne stroje z motywami wiosennymi pięknymi wierszami i piosenkami powitali Panią Wiosnę. Następnie wszyscy udali się na szkolne boisko, by pożegnać na zawsze zimę i sprawdzić, czy wiosna już do nas przyszła. Miejmy nadzieję, że starania trzecioklasistów sprawiły, że ta piękna pora roku pozostanie u nas na dłużej.

          Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

" Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi ''.

                                                                              Janusz Korczak           

Tego samego dnia czyli 21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W  związku z tym uczniowie naszej szkoły wykonali kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z tą wadą genetyczną. Kolorowe skarpetki zawisły na dolnym korytarzu. Następnie samorząd uczniowski zaprosił wszystkich do obejrzenia filmu " Co to jest Zespół Downa ? '' , który miał na celu dostarczyć wiadomości na temat tej choroby oraz promowanie praw osób z  Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Po obejrzeniu filmu wszyscy utworzyli koło i  pokazali swoje dwie różne, kolorowe  skarpetki, aby zwrócić uwagę na to, że różnorodność jest czymś wartościowym i  że osoby z Zespołem Downa również mają swoje miejsce w naszym społeczeństwie.